Seksi Voleybolcular Trafiği Altüst Etti

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda İngiltere’yi temsil edecek Kadın Plaj Voleybol Milli Takımı, olimpiyatlar esnasında trafik sıkışıklığını önlemek için başlatılan trafik kampanyasına katıldı.

Voleybolcular Denise Johns, Lucy Boulton, Shauna Mullin ve Zara Dampney, trafiğe açık yolda voleybol oynarak seslerini duyurmaya çalıştı. Amaç trafik yoğunluğunu azaltmaktı ancak beklenenin tam tersine, voleybolcuları görmek isteyenler, trafiğin kilitlenmesine neden oldu.

Oyuncular Parliament Square’de gösteri amaçlı bir maç da oynadı. Bu arada Londra Polisi, Olimpiyatlar boyunca trafik sıkışıklığını kontrol edebilmek için alternatif yollar açacağını ve Londra sokaklarında park eden kaçak araçlara ise 130 pound ceza uygulanacağını açıkladı.

Plaj voleybolu, ilk kez 1996 Atlanta Olimpiyat Oyunları’nda yapıldı ve en çok seyredilen spor oyunlarında biri haline geldi.

Bu yıl 28 Temmuz – 12Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek müsabakalarda İngiltere’yi Dünya Sıralaması’nda 34. sırada bulunan Shauna Mullin – Zara Dampney ve 50. sırada bulunan Denise Johns – Lucy Boulton çiftleri temsil edecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s